neděle 23. září 2012

Strategie pro digitální rozhlas jako součást navrhovaného plánu Digitální Česko 2.0V aktuální verzi inovované vládní strategie Digitální Česko od MPO je opět významná část věnována digitálnímu rozhlasu. Návrh nyní prochází standardním meziresortním připomínkovým řízením před projednáním ve vládě. V současném návrhu je obecně i konkrétně navrhován přechod na digitální rozhlas postupnou formou.

"...Rozhlasové vysílání nesmí zůstat pouze analogovým médiem v digitálním světě. Další rozvoj rozhlasových služeb je možný pouze postupnou digitalizací zemské platformy podobně jako je tomu u satelitní a kabelové platformy, jejichž digitalizace již proběhla společně s digitalizací televizní. Podobně jako v případě zemské televizní platformy je i zemská rozhlasová platforma nezastupitelná pro její výjimečné vlastnosti.... Digitální zemský rozhlas musí být vysílací službou, která se bude postupně rozšiřovat tak, aby v budoucnu plně nahradila analogové rozhlasové služby a mohlo dojít k postupnému útlumu využívání a následnému vypnutí analogového rozhlasového vysílání na velmi krátkých vlnách (87,5 – 108 MHz).

Rozhlasové vysílání budoucnosti je proto digitální, multiplatformní a hybridní..."

Součástí plánu je návrh 20 "Opatření", kdy v osmém je ukládán úkol pro Ministertsvo kultury zahájit práce na přechodu i rozvoji a propagaci digitálního rozhlasu.


Žádné komentáře: