pondělí 10. září 2012

Do aukce kmitočtů se přihlásili všichni tři operátoři, i PPFDo aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE se podle očekávání přihlásili všichni tři mobilní operátoři. Vyplývá to z informací ČTK. Termín pro podání přihlášek vypršel dnes v poledne. ČTÚ zveřejní souhrnný seznam zájemců v úterý, dnes nechtěl podané nabídky komentovat. Do aukce naopak nejdou některé firmy, které dříve o účasti uvažovaly, například Dial Telecom, KKCG nebo Penta. PPF by měla své rozhodnutí zveřejnit odpoledne.
 
 "ČTÚ drží až do otevření obálek v úterý dopoledne informační embargo. Informace pak podá všem médiím i veřejnosti ihned poté, najednou, prostřednictvím tiskové zprávy," řekl ČTK mluvčí ČTÚ František Malina. Sítě LTE umožňují připojení k internetu o rychlosti kolem 150 Mbit/s, což je zhruba pětkrát více, než nynější technologie 3G. Vyvolávací cena frekvencí v pásmu 800 MHz uvolněných po přechodu na digitální televizní vysílání a v pásmech 1800 a 2600 MHz je 7,4 miliardy korun. 
 
ČTÚ si od prodeje frekvencí slibuje rozšíření vysokorychlostního internetu i zvýšení konkurence po případném vstupu čtvrtého hráče na trh. Pro toho úřad vyčlenil část kmitočtů v pásmu 1800 MHz. ČTÚ zároveň stanovil maximální limit pro vlastnictví kmitočtů dohromady v lukrativním pásmu 800 MHz spolu s pásmem 900 MHz, které již nynější operátoři využívají pro sítě GSM. Ti tak nebudou moci kmitočty účelově hromadit. 
 
Majitelé frekvencí budou také muset umožnit novému hráči vstup do svých sítí LTE, ale i nynějších sítí GSM a 3G. Sítě mají spustit do dvou let. Zhruba do 10. října by měl úřad vyřadit zájemce, kteří nesplnili podmínky účasti v aukci. Samotná aukce bude v listopadu a kmitočty úřad přidělí na přelomu roku. ČTK, 

Doplnění - DOPLŇKOVÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI k textu Vyhlášení výběrového řízení

"Český telekomunikační úřad  obdržel po stanovené lhůtě mimo časový harmonogram jednotlivých rozhodujících aktivit doplňkové otázky k textu Vyhlášení výběrového řízení za účelem udělení práv k využívání rádiových kmitočtů k zajištění veřejné komunikační sítě v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz.Přestože jsou tyto doplňkové otázky nad rámec stanovených podmínek a jednotlivých kroků procesu výběrového řízení, rozhodl se Úřad pro zvýšení informovanosti všech případných účastníků na tyto otázky odpovědět, a proto je zveřejňuje včetně odpovědí na ně."
 
 
 

Žádné komentáře: