sobota 15. prosince 2012

Velká Británie evropským digitálním šampionem : „Jsme národem milovníků HI-TECH televize“V roce 2011 celkově světový  telekomunikační trh vzrostl proti předchozímu roku o  téměř 4%, televizní trh narostl o 6,6%.

Velká Británie má mj.  jeden z nejvyšších podílů TV domácností s vysokým rozlišením - na 41%, vyšší než ve Francii (18%), Německu (28%) a Japonsku (31%), ale stále ještě za USA (49%).

Britští spotřebitelé jsou podle analýzy OFCOMu příznivci nové  generace „ inteligentních televizorů“, které  umožňují přístup k on-line službám,  sociálním sítím a hraní her na televizoru. Patnáct procent spotřebitelů ve Spojeném království uvádí, že vlastní Smart TV. To je stejný podíl jako ve Francii, ale srovnání os 10% méně v USA.


Britský regulátor Ofcom zveřejnil 13. prosince 2012 svůj 7. report o mezinárodních telekomunikačních trzích

Cílem bylo provést srovnání boitrského trhu elektronických komunikací s dalšími zeměmi. Zpráva se vztahuje na rok 2011 a porovnává Velkou Británii s 16 zeměmi: Francie, Německo, Itálie, USA, Kanada, Japonsko, Austrálie, Španělsko, Nizozemsko, Švédsko, Irsko, Polsko, Brazílie, Rusko, Indie a Čína (ČR chybí...).

 

Podrobnosti v reportu OFCOMU zde (PDF).

Eetaily o televizním trhu zde , kompletně v PDF.

a o rozuhlasovém tady, kompletně v PDF

Žádné komentáře: