pátek 25. ledna 2013

Bulhraské digitální licence končí u Evropského souduEvropská komise (EK) se rozhodla poslat  Bulharsko  k Evropskému Soudnímu dvoru (ESD) kvůli udílení licencí pro digitální televizní vysílání.

Podle vyjádření zástupců EK použilo Bulharsko nevhodná kritéria pro udělování televizních licencí v rámci přechodu z analogu na digitální vysílání, při kterém byli omezeni někteří zájemci o vysílání. Jde ale ne o obsahové licence ale o přidělování kmitočtů v rámci digitálních multiplexů.

Podle EK tak došlo k rozporu s pravidly pro evropský telekomunikační trh a ve svém důsledku k omezení konkurence na digitalizovaném televizním trhu. Řízení komise bylo zahájeno již  v roce 2011 a nyní dospělo do soudní fáze.

Bulhraská vláda již oznámila záměr vyhlásit nový tendr letos v září, tedy až po vypnutí analogu což opět tvrdě kritizuje EK jako další omezení pro nové hráče na televizním trhu, kteří se jen těžko dostanou na již obsazený trh a současný broadcatseři již budou mít s operáty podepsány smlouvy a obsazeny kapacity….

Žádné komentáře: