neděle 4. srpna 2013

Digitální rozhlas v Británii překonává analogový poslech

Poprvé v historii méně než polovina všech rozhlasových posluchačů ve Velké Británii podle posledních průzkumů ještě poslouchá "analogové" rozhlasové vysílání. Z této informace mají radost zejména členové sdružení Digital Radio UK, kteří tlačí na britskou vládu, aby již nyní stanovila termín oficiálního konce analogové rozhlasové éry, a to závazně.

Nové údaje z průzkumů společnosti RAJAR( v PDF) ukazují, že rozhlasový analogový poslech klesl na 48,4 procent všech domácností. Naproti tomu poslech digitálního rádia DAB ( a prostřednictvím on-line vč. dalších  aplikací )  stoupl na 47,9 procent  domácností. Zbytek poslechovosti se skládá z poslechu "přes televizi".

Pravdou ale je, že významným způsobem se na posledních výsledcích průzkumů podílí možnost digitálního rozhlasového příjmů v autech, kde jsou již téměř standardně osazovány přijímače pro DAB. Vláda zatím nemění "příslib", že by rozhlasový analog měl skončit v období 2015 nebo 2016 s tím, že  do roka by měl být stanoveno závazné datum.
Žádné komentáře: