středa 29. dubna 2015

Michal Koliandr pro Český rozhlas Plus: Digitální rádio není budoucnost, ale současnost.

V pořadu Českého rozhlasu "Ranní Plus" byl hostem náměstek generálního ředitele Ing. Michal Koliandr a moderátor Jan Bumba mu kladl zvídavé otázky právě na téma kolem digitalizace rozhlasu v České republice.
 
Náměstek generálního ředitele Michal Koliandr pro Český rozhlas Plus: Digitální rádio není budoucnost, ale současnost. Norsko jako první země na světě stanovila datum ukončení provozu celoplošných analogových sítí rozhlasových VKV vysílačů a to na prosinec 2017. Pokrytí digitálního vysílání DAB v Norsku překračuje stávající pokrytí FM vysílači. V multiplexu DAB se nachází 22 programů, v pásmu FM pouze 5 všeobecných stanic.
 
 
 
 
 

"….Český rozhlas sleduje dlouhodobě situaci v oblasti digitalizace v Evropě a můžeme říct, že jsme evropským lídrem a tahounem. Mezi hlavní výhody digitalizace patří nižší náklady, tedy ekonomický efekt. Dále potom efekt obsahový a programový. Dnešní FM pásmo je de facto vyčerpáno a není možno nacházet nebo přidělovat nové frekvence. To však digitální vysílání umožňovat bude, dá tak vzniknout novým zajímavým stanicím…"
 
 Celý rozhovor je k dispozici ve streamu Ranního Plus od 34. minuty v rozhlasovém přehrávači.

Žádné komentáře: